Inima de-aș deschide, cerul de aș cuprinde De te-aș putea întâlni, Isuse ți-aș vorbi Ți-aș spune Doamne Țiie Tot ce am vrut să îți spun o veșnicie Am cânta împreună Și pe mare s-ar topi orice furtună
Refren
Aș fi în siguranță Și Tu mi-ai lumina orice ceață Nu ar mai fi dezamăgire Caci Tu mi-ai fi prieten pe vecie Nu aș mai știi ce înseamnă înfrânt Căci lupte nu vor fi ca pe pământ Acolo aș vedea poarta frumoasă Și in sfârșit aș putea spune Că am ajuns acasă
Strofă 2
De ar putea dispare, tot ceea ce mă doare În mâinile Tale străpunse, toate ar fi ascunse N-aș înceta nicicând să îți cânt O Isus cât ești Tu de Sfânt Spre fața Ta aș privi Și inima atunci s-ar liniști
Strofă 1
Inima de-aș deschide, cerul de aș cuprinde De te-aș putea întâlni, Isuse ți-aș vorbi Ți-aș spune Doamne Țiie Tot ce am vrut să îți spun o veșnicie Am cânta împreună Și pe mare s-ar topi orice furtună
Refren
Aș fi în siguranță Și Tu mi-ai lumina orice ceață Nu ar mai fi dezamăgire Caci Tu mi-ai fi prieten pe vecie Nu aș mai știi ce înseamnă înfrânt Căci lupte nu vor fi ca pe pământ Acolo aș vedea poarta frumoasă Și in sfârșit aș putea spune Că am ajuns acasă
Strofă 2
De ar putea dispare, tot ceea ce mă doare În mâinile Tale străpunse, toate ar fi ascunse N-aș înceta nicicând să îți cânt O Isus cât ești Tu de Sfânt Spre fața Ta aș privi Și inima atunci s-ar liniști
1 / 1▲
1. Inima de-aș deschide, cerul de aș cuprinde
De te-aș putea întâlni, Isuse ți-aș vorbi
Ți-aș spune Doamne Țiie
Tot ce am vrut să îți spun o veșnicie
Am cânta împreună
Și pe mare s-ar topi orice furtună
R: Aș fi în siguranță
Și Tu mi-ai lumina orice ceață
Nu ar mai fi dezamăgire
Caci Tu mi-ai fi prieten pe vecie
Nu aș mai știi ce înseamnă înfrânt
Căci lupte nu vor fi ca pe pământ
Acolo aș vedea poarta frumoasă
Și in sfârșit aș putea spune
Că am ajuns acasă
2. De ar putea dispare, tot ceea ce mă doare
În mâinile Tale străpunse, toate ar fi ascunse
N-aș înceta nicicând să îți cânt
O Isus cât ești Tu de Sfânt
Spre fața Ta aș privi
Și inima atunci s-ar liniști
Maleahi 3:16Atunci, şi cei ce se tem de Domnul au vorbit adesea unul cu altul; Domnul a luat aminte la lucrul acesta şi a ascultat şi o carte de aducere aminte a fost scrisă înaintea Lui pentru cei ce se tem de Domnul şi cinstesc Numele Lui.